За що не можна лаяти дитину?

Психологи і педагоги підказують нам, батькам, за що не можна лаяти дитини. Дещо здасться Вам незвичним.

• Не можна лаяти за помилки в навчанні, за погані оцінки за них. Дослідження показали, що тривалий ефект у навчанні більше буде при регулярних розмовах з дитиною про природності помилок в рамках навчання.

• Немає сенсу сварити за наслідки недостатньої розвиненості організму до певного віку і за наслідки проблем зі здоров'ям. 

• Неприпустимо лаяти за наслідки психологічного незадовільного стану, з яким дитина не справляється. Потрібно знайти першоджерело проблеми і допомогти його вирішити. Не справляєтеся самі – допоможе дитячий психолог.

• Не можна лаяти за невміння, якщо по-іншому дитина навіть не уявляє як. Часто діти не вміють справлятися зі своїм хвилюванням. Деякі від нього починають гризти нігті. Лаючи, нічого не вирішити. Знайдіть дитині заміну це звичкою справлятися з хвилюванням.

• Нечесно лаяти дитину за погану поведінку, якщо він не був проінструктований перед цим, як себе вести інакше в цій ситуації. 

• Не можна лаяти дитину за невиконання якихось правил, якщо ви самі час від часу залишаєте порушення цих правил без контролю, без уваги або навіть підтримуєте їх. Лаяти дитину за один і той же проступок «через раз» - значить, закладати йому суперечливий досвід. І наступного разу він неодмінно спробує знову «на удачу».

• Неприпустимо лаяти дитину за прояв любові «не вчасно». Придумайте з дитиною свій власний спосіб короткий або недемонстративний спосіб у рамках ситуацій з суворим етикетом. Важливо знайти спосіб приймати любов дитини в будь-який час. Він не повинен відчувати, що часом його любов не потрібна або навіть порицаємо .

І дуже важливе «не можна»:

Не можна лаяти в бурхливих емоціях. Спочатку охолонути – вийдіть з кімнати хвилин на 10 або порахуйте до 10. Спокійний, переконливий тон завжди краще криків, а тим більше краще фізичного покарання, яке зазвичай відбувається саме на емоціях.