10 прикладів «інших» слів при спілкуванні з дитиною

На творчий підхід до виховання часто не вистачає сили і часу. Але існує зовсім простий спосіб змінити ситуацію – «відстежити» фрази, які ви промовляєте на адресу дитини незмінно роздратованим або ниючим тоном, і спробувати передати ту ж думку іншими словами. 

Отже, ось 10 прикладів того, як можна замінити погані фрази при спілкуванні з дитиною: 

1. Замість роздратованого «Пішли швидше, скільки тебе чекати!» скомандувати: «На старт, увага… вперед! Побігли!» 

2. Замість погрозливого «Їж, інакше не отримаєш десерт» обрадувати: «Після того, як зникне ця маленька котлетка, до тебе прилетить щось смачненьке». 

3. Замість грубого «Прибери за собою» промовити мрійливим голосом: «Давай пограємо в гру – хто швидше збере іграшки». 

4. Замість розсердженого «Не заважай!» сказати: «Піди, пограйся трохи сам. А коли я звільнюся, ми влаштуємо міні-свято». 

5. Замість невдоволеного «Не вередуй, футболка з машинкою в пранні, одягай ту, яка є» примирити з неприємністю: «Подивись но, а ось «подружка» твоєї «гоночної» футболки. Давай її одягнемо?» 

6. Замість риторичного «Чи ляжеш ти, врешті-решт, спати!» поцікавитися: «Показати тобі хитрий спосіб укриватися ковдрою?» 

7. Замість злого «По попі хочеш?» загадково запитати: «Цікаво, кому це я зараз дам порцію вітаміну «Р»? 

8. Замість безсильного «Щоб я жодних «не хочу» не чула!» несподівано закричати: «Ой, подивися, вереда прибіг. Лови, лови його, щоб він нам настрій не зіпсував!». 

9. Замість нудного: «Скільки разів повторювати», сказати таємничим шепотом: «Раз-два-три, передаю секретну інформацію… Повторіть, як почули». 

10. Замість менторного «Руки помив?» сказати: «Я переконана, що з твоїх рук потече чорна вода». 

Дивно, що варто замінити звичні зауваження новими словами і зміниться все – інтонація, ваш настрій, реакція дитини. Зміниться на краще. Не вірите? Спробуйте.