РОЖЕВІЙ МРІЇ – 23 РОКИ. Студія «Рожевий слон» (ЦДЮТ) святкує День народження

Першого листопада 1994 року вийшла в ефір перша передача «Рожевий слон».

- Чому «Рожевий слон»? - часто цікавляться мешканці Добропілля. А відповідь така: «Рожевий - колір мрії, дитинства, радості, а слон - дуже велика і добра тварина. Виходить, що «Рожевий слон» - це велика і добра дитяча мрія. А ще «Рожевий слон» - це народна студія ТБ і преси Центру дитячої та юнацької творчості, організація, де діти можуть проявити свої творчі здібності в аудіовізуальному мистецтві, кажучи простіше, - в журналістиці.

Саме з мрії створити в Добропіллі дитячу телестудію почалася історія «Рожевого слона». Це була творчість ініціативного й дружнього колективу вихованців і керівників - Наталії Титової, Владислава Казанцева, Лариси Сергєєвої. Для придбання першої апаратури допоміг фонд «Відродження» Джорджа Сороса. А місцевий телеканал «Квант-ТБ» з радістю надав ефірний час для дитячої передачі. Все це дозволило починаючій студії стати однією з найвідоміших й титулованих в області і в Україні.

«Рожевий слон» - володар Гран-прі, лауреат і дипломант численних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. У 2000 році студія отримала звання «зразковий художній колектив», в 2003 році - звання «народний», яке успішно підтвердила в 2008 і 2013 роках.

Спільно з Управлінням у справах сім'ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації «Рожевий слон» став організатором кількох освітніх проектів дитячих засобів масової інформації: Відкритого фестивалю дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!», заочної та літньої Шкіл молодого журналіста, фестивалю - конкурсу «Юнкорівська МаYOвка».

Велику популярність отримали телепроект «Вирішуй, поки молодий!» - цикл зустрічей старшокласників з цікавими людьми нашого міста; міні-проекти «Прес-Весна», «Шкільна кінохвиля», «Школа молодого журналіста», «В об'єктиві – місто блакитних териконів», «Самий рейтинговий журналіст».

Багато випускників студії пов'язали своє життя з журналістикою: Олександр Соболь, Михайло Масловський, Дмитро Авдєєв, Андрій Виприцький, Людмила Грищенко, Альбіна Нікітенко, Віталій Шевченко, Катерина Чала, Софія Пашкуал, Аліна Кузьміна, Павло Семенов, Юлія Ахметгораєва та інші.

Покоління випускників змінюються, на зміну «рожевим слонам» приходять зовсім юні, ще «зелені слоненята», яких зараз виводять на велику журналістську дорогу Тетяна Лисенко - методист з організації дитячих та юнацьких ЗМІ, Євген Сагайдак і Яна Сергєєва - керівники студії і беззмінний відеооператор - Лариса Сергєєва.

Сьогодні студія розвивається в сучасному напрямку:

  • на початку нового року відвідувачі Центру творчості почують перші ефіри нової радіопрограми, яку будуть створювати самі діти;
  • новими відео постійно поповнюється канал в Ютубі;
  • також студія є учасником Міжнародної дитячої програми WADADA NEWS FOR KIDS;
  • а газета «Рожевий слон» з вересня цього року раз на місяць виходить як додаток до міської газети «Новий шлях».

Юні журналісти як завжди мріють про цікаві газети, передачі та фільми, про нові конкурси та фестивалі, про численних глядачів і читачів, яким вони кажуть: приСЛОНяйтеся до нас!

Оставить комментарий

Комментарии: 0