«Хто вміє віночок вити — той вміє життя любити»

21 листопада в середній групі колективу «Райдуга – ШаНс» Центру дитячої та юнацької творчості дівчата та хлопці вели розмову про віночок. Здавна українки ставилися до цього атрибуту надзвичайно відповідально, вкладали у нього свою душу, помисли та прагнення, знали, що це не просто прикраса, сплетена з абияких квітів, а своєрідний оберіг від “дурного ока” та злих чар, він і болі знімає, і волосся береже.  Український віночок, що з діда-прадіда вважався дівочим оберегом, нині теж дуже модний дівочий  аксесуар. Його носять як з вишиванками чи святковими сукнями, так і з джинсами – все залежить від смаку й уподобань. 

Дівчата з задоволенням приміряли віночки, та розповідали про різні види вінків. Вони дізналися що в Україні налічують понад 77 видів вікових, магічних, ритуальних, звичаєвих вінків. З кожним роком до віночка додається одна або дві  квіточки. Всі ми тепер знаємо 12 головних квітів у віночку, до яких можна додати ще й інші квіти. Передаючи віночок по колу вихованці висловили свою думку про віночок, оберіг це чи прикраса. Для більшості це оберіг.

У незалежній Україні, особливо тепер увійшла в моду національна символіка – повернулася із забуття і розквітла. Уже нікого не дивує, що вишиванка стає повсякденним одягом, як і чуби на парубоцьких  головах, а вишукано сплетена коса – на дівочих. Ми зрозуміли що віночок пасує до суконь з легких, ніжних, невагомих тканин. До вінка можна сміливо одягнути джинси в комбінації з легким топом – це буде відмінний повсякденний образ.

Український вінок дуже пасує дівчатам з довгим  волоссям, а власницям короткого волосся чи до плечей підійдуть акуратні невисокі віночки. Якщо раніше парубка у вишиванці чи дівчину у віночку можна було бачити хіба що на сцені, то сьогодні це звичайне явище – одягом та прикрасами підкреслюємо свою національну приналежність. Коли розмова добігла кінця, всі разом, ми створили один великий вінок, який підняли над головами та загадали бажання. У кожного було бажання своє, але всі бажання були дуже  схожі. Діти бажали щоб віночок додав всім здоров’я, наснаги, щоб вони стали успішними,  а до України прийшов мир. Якщо говорять, що Україна буде доти, допоки колядники ходять і писанки пишуть, то це можна сказати і про український 

Write a comment

Comments: 0