«Танець – це стан душі»

15 грудня в середній та старшій групах  «Народного художнього колективу» ансамблі сучасного танцю «Райдуга - Шанс»  пройшло заняття творчої лабораторії «Танець – це  стан душі». 

Вихованці розповідали  про танець взагалі, про сюжет танцю, про втілення своїх думок у танцювальні етюди, хореографічні замальовки, хореографічні картинки. Перед гуртківцями була поставлена мета створити хореографічну мініатюру на задану тему «Танець – це стан душі».

 

Стан душі може бути різним: теплим, ніжним, холодним, вогняним, чутливим…  тож і творчі роботи різні та не схожі між собою, хоч вони і виконувались на однаковий музичний супровід. Юним танцівникам було запропоновано понад 30 тем таких як «Лід душі», «Тепло душі», «Пісня душі», «Дзеркало душі» та інші. Вихованці об’єдналися  в пари та дуети,  а деякі вирішили спробувати танцювати сольно. 

Завдання було не з простих. Всі взялися до роботи. На постановку танцювальної композиції часу було обмаль. За 30 хвилин вони мусили створити сюжет, підібрати стиль сучасної хореографії для досягнення своєї мети, а головне, створити композицію в якій розкрити тему.

Робота кипіла! Хореографічний клас гудів, в повітрі відчувалася напруга, всі хвилювалися. А ще всім вихованцям треба було виступити у ролі суддів і оцінити виступ своїх одногрупників. Але і з цим вони впорались.  Анна Головко сказала, що набагато легше танцювати ніж оцінювати своїх товаришів. 

Кращими стали композиції: «Бій за душу» - Мостовенко Данило та Білобородько Катерина; «Дзеркало душі» - Ципляк Юлія та Івченко Єлизавета; «Скляні душі»  - Петренко Катерина та Мостовенко Анастасія; «Задзеркалля душі» - Костенко Катерина та Ахмедова Катерина. Серед солістів вдало розкрили тему Бачурина Анна, Андрєєва Уляна, Головко Анна та Кедис Ірина. 

Ми всі зрозуміли що танець як і людська душа має дуже багато відтінків, кожен має змогу через пластику тіла, уяву, музичність створити композицію в якій виразити своє Я, своє ставлення до хореографічного мистецтва.

 

Write a comment

Comments: 0